Kiedy wykonać legalizację taksometru?

Świadectwo legalizacji straciło ważność

Kiedy Twój taksometr pracuje prawidłowo, jest zamontowany cały czas w tym samym samochodzie, nie było żadnych napraw taksometru a opony na osi napędzanej mają rozmiar taki sam jak wpisany w świadectwo legalizacji, to ważność świadectwa legalizacji taksometru nie skraca się i obowiązuje 24 miesiące + ilość dni pozostałych do końca miesiąca w którym jej wystawiono. Maksymalnie prawie 25 miesięcy.

Naprawiałeś taksometr lub instalację taksometru i serwis naruszył cechy legalizacyjne.

Zmieniłeś rozmiar opon na osi napędzanej i nie zgadza się on z wpisanym do świadectwa.

W przypadku, gdy data ważności świadectwa legalizacji taksometru minęła, powinieneś wykonać legalizację ponowną w pojeździe. Warunkami, które dodatkowo muszą być spełnione są:

  1. taksometr jest sprawny
  2. plomby na taksometrze są nienaruszone
  3. opony na samochodzie są takiego samego rozmiaru jak wpisane w świadectwo
  4. numery rejestracyjne pojazdu się nie zmieniły

W przypadku kiedy opony samochodu są innego rozmiaru, nadal możesz wykonać legalizację ponowną w pojeździe. Będzie potrzebna kontrola obliczania drogi przez taksometr. Gdyby pojawiły się znaczne błędy niezbędne będzie zaprogramowanie taksometru.
W przypadku kiedy numery rejestracyjne samochodu zmieniły się, nadal możesz wykonać legalizację ponowną w pojeździe. W nowym świadectwie legalizacji taksometru zostanie wpisany nowy numer rejestracyjny samochodu.

Call Now Button